V rámci 6. ročníku pomáháme Vanessce s vrozenou mozkovou vadou

V rámci 6. ročníku pomáháme Vanessce s vrozenou mozkovou vadou

Také při 6. ročníku Sokolského běhu republiky budeme pomáhat potřebným. Pomoc tentokrát poputuje Vanessce. Ta se narodila v roce 2018 jako zdravé miminko dvou neslyšících rodičů. Když bylo Vanessce něco málo přes 4 měsíce, začali si rodiče všímat, že její vývoj není takový, jaký by měl být. Série vyšetření potvrdila, že trpí vrozenou nervovou poruchu. Vanesska i její rodiče jsou ale velcí bojovníci, a rozhodli se tedy udělat vše pro její kvalitní život. 

Vanesska pravidelně podstupuje různé terapie, jako neuro-rehabilitace, fyzioterapie, Vojtovu metodu, ergoterapii a hippoterapii. Velkou překážkou je její vybočené levé chodidlo, které omezuje chůzi. V létě ji čeká chirurgický zákrok na prodloužení šlachy, což by mělo pozitivně ovlivnit její motoriku. 

„Snažíme se zlepšit její motorické dovednosti a smyslové vnímání a budovat základy komunikace. Rádi bychom, aby se v budoucnu mohla věnovat sportu,“ popisují rodiče Vanessky. Navštěvují společně také speciální základní školu Arpida, kde se Vanesska věnuje plavání, fyzioterapii a jiným aktivitám. Naším největším snem je, aby jednoho dne chodila. Ceníme si každého pokroku, který díky péči ve škole dosahuje. Máme před sebou dlouhou cestu, ale nevzdáváme se,“ odhodlaně dodávají rodiče.

 

Jak můžeš Vanessce pomoci?

Pomoci Vanessce můžeš i ty, a to přímo při registraci na kterýkoli běh 6. ročníku Sokolského běhu republiky! Ulov si svoje startovní číslo ještě dnes.

Přispět můžeš jakoukoliv částku na účet níže, každá koruna se počítá!

 

Číslo účtu: 88021097/5500

Variabilní symbol: 120

Přednastavená částka: 200 Kč

Zpráva pro příjemce: Sokolský běh Republiky - příspěvek na charitu

 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vanesska absolvovala přínosnou terapii v Neuro Centru Cortex v Praze, která jí pomohla v celkovém vývoji. Dosáhla velkých pokroků, např. se umí ze stoje posadit a zpět vstát, přetočit se na břicho a slézt z gauče a dělat první krůčky s oporou. 

Terapie je pro ni zásadní a chce v ní pokračovat, ale roční náklady vyjdou na více než sto tisíc korun. Lékaři doporučili vyměnit kočárek za speciální vozík Panthera Bambino, na který pojišťovna přispívá pouze ze zhruba 20 %. Vanessku čeká mimo jiné i operace lýtka na levé noze, po které bude potřebovat speciální ortézu vídeňské firmy Pöhlig Orthesen.

Cena všech potřebných pomůcek přesahuje 1 milion korun. Vybrané prostředky z 6. ročníku Sokolského běhu republiky pomohou Vanescce k úspěšnému absolvování léčby.  

„Naším přáním je, aby Vanesska mohla chodit a vést co nejsamostatnější život. Děkujeme za podporu!“ uzavírají rodiče Vanessky.

Od vzniku Sokolského běhu republiky jsme společně zvládli na dobrou věc vybrat celkem 461 244 Kč. Pomoz s námi i letos! 

 

Všechny charitativní příběhy najdeš tady.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

Generální dodavatel

HLAVNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Dodavatelé

Pořadatel