Pomáháme Vanessce s vrozenou mozkovou vadou

 

Vanesska se narodila v roce 2018 jako zdravé miminko dvou neslyšících rodičů. Když bylo Vanessce něco málo přes 4 měsíce, začali si rodiče všímat, že její vývoj není takový, jaký by měl být. Série vyšetření potvrdila, že trpí vrozenou nervovou poruchu. Vanesska i její rodiče jsou ale velcí bojovníci, a rozhodli se tedy udělat vše pro její kvalitní život. Vanesska pravidelně podstupuje různé terapie, jako neuro-rehabilitace, fyzioterapie, Vojtovu metodu, ergoterapii a hippoterapii. Velkou překážkou je její vybočené levé chodidlo, které omezuje chůzi. V létě ji čeká chirurgický zákrok na prodloužení šlachy, což by mělo pozitivně ovlivnit její motoriku. 

„Snažíme se zlepšit její motorické dovednosti a smyslové vnímání a budovat základy komunikace. Rádi bychom, aby se v budoucnu mohla věnovat sportu,“ popisují rodiče Vanessky. Navštěvují společně také speciální základní školu Arpida, kde se Vanesska věnuje plavání, fyzioterapii a jiným aktivitám. Naším největším snem je, aby jednoho dne chodila. Ceníme si každého pokroku, který díky péči ve škole dosahuje. Máme před sebou dlouhou cestu, ale nevzdáváme se,“ odhodlaně dodávají rodiče.

 

Jak můžeš Vanessce pomoci?

Pomoci Vanessce můžeš i ty, a to přímo při registraci na kterýkoli běh 6. ročníku Sokolského běhu republiky! Ulov si svoje startovní číslo ještě dnes.

Přispět můžeš jakoukoliv částku, každá koruna se počítá!Číslo účtu: 88021097/5500

Variabilní symbol: 120

Přednastavená částka: 200 Kč

Zpráva pro příjemce: Sokolský běh Republiky - příspěvek na charitu

 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vanesska absolvovala přínosnou terapii v Neuro Centru Cortex v Praze, která jí pomohla v celkovém vývoji. Dosáhla velkých pokroků, např. se umí ze stoje posadit a zpět vstát, přetočit se na břicho a slézt z gauče a dělat první krůčky s oporou. 

Terapie je pro ni zásadní a chce v ní pokračovat, ale roční náklady vyjdou na více než sto tisíc korun. Lékaři doporučili vyměnit kočárek za speciální vozík Panthera Bambino, na který pojišťovna přispívá pouze ze zhruba 20 %. Vanessku čeká mimo jiné i operace lýtka na levé noze, po které bude potřebovat speciální ortézu vídeňské firmy Pöhlig Orthesen.

Cena všech potřebných pomůcek přesahuje 1 milion korun. Vybrané prostředky z 6. ročníku Sokolského běhu republiky pomohou Vanescce k úspěšnému absolvování léčby.  

„Naším přáním je, aby Vanesska mohla chodit a vést co nejsamostatnější život. Děkujeme za podporu!“ uzavírají rodiče Vanessky.

 

 

 

 

Sokolský běh republiky v roce 2023 pomohl sestře Anetce částkou přes 200 000 Kč

Také pátý ročník oslav republiky pohybem pomáhal sokolům a sokolkám, ke kterým osud nebyl tak přívětivý jako k nám ostatním. Pomoc směřovala čtrnáctileté Anetka, která navzdory silné tupozrakosti a složité sociální situaci rodiny bojuje o svůj sen, kterým je reprezentace České republiky v twirlingu. Aby mohla dále sportovat a zlepšovat se, potřebuje nadstandardní trenérskou péči spojenou s rehabilitací a náročnými cviky na prostorovou orientaci. Díky registrovaným závodníkům jsme vybrali 127 300 Kč a dalších 100 000 Kč pak konkrétně Anetce přispěli uživatelé aplikace EPP - Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ. Příběh měl také příjemné zakončení. 28. října poděkovala samotná Anetka za pomoc vystoupením na pražském běhu a o měsíc později pak proběhlo slavnostní předání vybrané částky v sidle České obce sokolské.

 

 

 

Sokolský běh republiky 2022 sestře Valince pomohl s léčbou

Během 4. ročníku #SBR jsme pomáhali se všemi závodníky sokolce Valince trpící dětskou mozkovou obrnou a vyšplhali se na krásnou částku 103 944 Kč. Přidali se také závodníci a veřejnost v zázemí pražského závodu, kteří na charitativních handbicích Nadace ČEZ vysportovali dalších 51 584 Kč. Tyto prostředky byly poskytnuty České obci sokolské na dopravu dětí z Opavska, které v Praze předváděly cvičení sletových skladeb pro Všesokolský slet 2024.

 

 

Sokolský běh republiky 2021 pomáhal bratru Adamovi

V roce 2021 jsme podpořili bratra Adama, kteý trpí dětskou mozkovou obrnou. Rodina by si pro něj přála rehabilitační pobyt s potřebnými léčebnými procesy. Ten vyjde každoročně na desítky tisíc, které rodina nemá.  Běžci vybrali nádherných 74 050 Kč. K částce od závodníků přidala Česká obec sokolská dar 10 000 Kč a k zaokrouhlení pak dodal částku 15 950 Kč marketingový partner Sokolského běhu republiky Raul! Nakonec jsme tak společnými silami vybrali 100 000 Kč.

 

 

Sokolský běh republiky 2020 pomáhal bratru Jaroslavu

Sokolský běh republiky není jen o běhu a oslavě naší republiky, ale také o pomoci druhým. V roce 2020 jsme společně s vámi pomohli bratru Jaroslavu Šenkovi, kterému v Olomouckém kraji živelná pohroma zničila dům. Nad rámec startovného závodníci přispěli částkou 22 800 Kč, pořadatelé SBR pak konečnou částku zaokrouhlili na rovných 30 000 Kč.

 

Od vzniku Sokolského běhu republiky jsme společně zvládli na dobrou věc vybrat celkem 461 244 Kč.

Generální dodavatel

HLAVNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Dodavatelé

Pořadatel