Sokolové se opět spojili s Michalem Škapou. Vznikla grafika na pomoc Ukrajině.

Sokolové se opět spojili s Michalem Škapou. Vznikla grafika na pomoc Ukrajině.

STAY STRONG. To je název limitované edice speciálních grafických listů, kterou sokolové chtějí pomoci lidem na Ukrajině. Jeden z nejlepších streetartistů současnosti Michal Škapa vytvořil ve spolupráci s Českou obcí sokolskou (ČOS) a uměleckým projektem Sport in Art sto šedesát signovaných kopií. Ty jsou od teď k dostání na webových stránkách https://sokol.pozorart.cz/. Veškeré získané peníze půjdou na konto SOS Ukrajina humanitární organizace Člověk v tísni.

S Michalem navazujeme na naši první spolupráci, která měla mimořádný úspěch. Ke 160 letům Sokola vytvořil symbolických 160 grafických listů Nazdar! Během pár dní byly vyprodané. Věřím, že i tentokrát zúročíme propojení Sokola a umění. Peníze půjdou na dobrou věc a o to větší motivaci máme,“ říká Marek Tesař, ředitel Kanceláře ČOS.

Grafice formátu A2 vyrobené technikou sítotisku dominuje letící sokol a ukrajinské barvy. Nápisy jako Stop The War a Stay Strong jsou jasným vzkazem a odsouzením ruské invaze. Jeden grafický list stojí nejméně 2 500 Kč. Zaplatit za něj ale zájemce může v rámci dobročinnosti i víc.

„Rád jsem tuto výzvu přijal, protože pomoci není nikdy dost. Navázal jsem na už zmíněnou sokolskou grafiku. Věřím, že STAY STRONG bude úspěšná edice a pomůže tam, kde je potřeba. Letící sokol symbolizuje právě vůli pomoci,“ říká umělec Michal Škapa.

Česká obec sokolská ale pomáhá i tím, co je jí nejbližší, tedy pohybem. Až do neděle 13. března je možné přispět prostřednictvím Sokolského běhu pro Ukrajinu. Startovné je symbolických 100 Kč a buď si můžete přijít zaběhat na ovál v T. J. Sokol Praha Královské Vinohrady, kde běhával i Emil Zátopek, nebo se můžete zúčastnit kdekoliv jinde. Stačí se přihlásit na webu www.behproukrajinu.cz. Část peněz poputuje také na konto SOS Ukrajina a část půjde do sokoloven, které pomáhají ukrajinským uprchlíkům.

Za projektem Sport in Art stojí sportovci i vášniví teoretici umění, kteří věří, že umění a sport mají dohromady sílu probouzet emoce. Toto harmonické propojení přestavují veřejnosti, a kromě organizace charitativních akcí také shromažďují to nejzajímavější s důrazem na českou i zahraniční výtvarnou scénu.

 

 

Kontakt:                                                                                                                                                                                                                                                                                

Česká obec sokolská 

Mgr. Martina Součková                                                                                                                                                                                                     

e-mail: msouckova@sokol.eu                                                                                   

M: +420 777 181 882     

 

Sport in Art

Jan Dvořák

e-mail: jan.dvorak@sportin.art

M:+420 604 973 282            

                                                                                                 

 

    

 

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

NSA
ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta
Preciosa

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region

Pořadatel

Česká obec sokolská