„Tam se svět hne, kam se síla napře!”, Sokolský běh se tentokrát běží na pomoc Ukrajině

„Tam se svět hne, kam se síla napře!”, Sokolský běh se tentokrát běží na pomoc Ukrajině

Česká obec sokolská ve spolupráci s agenturou Raul připravují charitativní běh pro Ukrajinu. Jeho cílem je zapojit sportovně aktivní veřejnost a všechny, kteří mají vůli pomoci ukrajinskému lidu, jenž se v současnosti potýká s tvrdými důsledky ruské invaze. Vybrané peníze budou použity jak přímo na Ukrajině prostřednictvím Člověka v tísni, tak na podporu uprchlíků, o jejichž zázemí se starají sokolské jednoty napříč celou ČR. Zapojit se může kdokoliv a kdekoliv. Registrovat se můžete na webu www.behproukrajinu.cz.

Samotná akce bude probíhat od úterý 8. března do neděle 13. března do půlnoci. V tomto termínu mohou zájemci navštívit webové stránky Sokolského běhu pro Ukrajinu, registrovat se a tím přispět na pomoc Ukrajině. Cena za 1 startovné je symbolických 100 Kč. Částka bude rozdělena na půl, jedna část poputuje na konto Člověka v tísni - SOS Ukrajině a druhá na podporu sokolských jednot v Česku, které ve svých sokolovnách poskytují zázemí ukrajinským uprchlíkům. „Jsem nesmírně ráda, že organizátoři SBR takto zareagovali a že máme další akci na podporu ukrajinského lidu, který ji opravdu potřebuje. Sokolové pomáhají v mnoha jednotách a další se stále přidávají," říká starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Pokud má účastník zájem přispět vyšší částkou, může. Lze si zakoupit libovolný počet startovních čísel. Například při koupi 10 startovných přispěje na Ukrajinu 1 000 Kč. Další možností je pořídit startovná pro své blízké nebo přátele. Každá pomoc se počítá.

Každý registrovaný běžec se zaváže k uběhnutí libovolného počtu kilometrů. Zájemci mohou absolvovat jakkoliv dlouhou trasu na libovolném místě. Česká obec sokolská však připravila jedno lákadlo – účastníkům otevře svůj atletický ovál přímo v Riegrových sadech v Praze, tedy v jednom z ikonických míst českého sportu. Čím více běžců se právě na tomto oficiálním místě sejde, tím větší morální signál zašleme společně s vybranými penězi na postiženou Ukrajinu.

„Chtěl bych poděkovat všem, co nám s tím pomáhají, zorganizovat takto rychle podobný projekt vyžaduje velké nasazení. Stejně tak děkuji i bratrům a sestrám ze Sokola Královské Vinohrady, za poskytnutí zázemí a promptní spolupráci. Výtěžek z projektu půjde do koruny na pomoc ukrajinského lidu, a to jednak přes humanitární organizaci ČvT, ale také pro zajištění pomoci ukrajinským rodinám u nás v sokolovnách po celé ČR. Těch potřeb už je nyní hodně a se sílící vlnou uprchlíků jich bude ještě daleko více," dodává Marek Tesař z organizačního týmu.

Akce se uskuteční pod patronací Sokolského běhu republiky, kdy se sportem oslavuje 28. října založení Československa. V duchu těchto hodnot, svobody a pospolitosti, je nyní potřeba podpořit jiný stát, jehož svoboda je v nejvyšším stupni ohrožení. Běh je ideálním mírumilovným sportem, který může provozovat většina lidí, tak poběžte na pomoc s námi!

Česká obec sokolská ve spolupráci se Sport in Art a uznávaným streetartistou Michalem Škapou rozhodla pomáhat i uměním. Autor unikátní grafiky s názvem Nazdar! jenž vznikla k příležitosti 160. výročí Sokola sklidil velký úspěch. Vzhledem k děsivé invazi Ruska na Ukrajinu Česká obec sokolská požádala Michala Škapu, aby vytvořil dílo, jehož výtěžek bude pomáhat tam, kde je potřeba. Autor udělal variantu odvozenou z vizuálu pro výročí spolku s názvem STAY STRONG.  Letící sokol vyobrazený v grafice symbolizuje vůli k pomoci. Grafika bude k objednání od úterý 8. března.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

NSA
ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta
Preciosa

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region

Pořadatel

Česká obec sokolská