SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY

Děkujeme

28. říjen 2022

English version
Sokolský běh republiky pomáhá! Mladý sokol Adam získal 100 000 Kč na rehabilitace

Sokolský běh republiky pomáhá! Mladý sokol Adam získal 100 000 Kč na rehabilitace

V úterý 23. listopadu proběhlo v Tyršově domě na pražské Malé Straně předání šeku na 100 000 Kč mladému sokolovi Adamovi s maminkou, kteří dorazili z Jablonce nad Nisou. Čtrnáctiletý Adam totiž trpí dětskou mozkovou obrnou, která ho omezuje v pohybu. Sport přitom miluje a přál by si sportovat co nejvíc. Proto mu účastníci Sokolského běhu republiky v rámci registrací přispívali – a snaha se vyplatila. Spolu s příspěvkem od České obce sokolské a marketingového partnera akce Raul! získala rodina na nákladné rehabilitační aktivity celých 100 tisíc Kč.

V rámci všech 48 letošních závodů Sokolského běhu republiky se od účastníků vybralo celkem 74 050 Kč, které putují na rehabilitační aktivity sokola Adama. Ten trpí dětskou mozkovou obrnou, ale i přesto od malička holduje pohybu, co mu zdraví dovolí, a účastní se rád všech aktivit pořádaných jabloneckým Sokolem. K částce od závodníků přidala Česká obec sokolská dar 10 000 Kč a k zaokrouhlení pak dodal částku 15 950 Kč marketingový partner Sokolského běhu republiky Raul!.

Máme obrovskou radost, že můžeme Adamovi předat takto krásnou částku,“ říká Marek Tesař, iniciátor Sokolského běhu republiky z České obce sokolské. „Se závody se snažíme nejen oslavit založení naší vlasti, ale i pomáhat potřebným, což se podařilo letos, stejně jako v předcházejících ročnících.

Adam je i přes svůj vážný hendikep aktivním sportovcem. Se svým postižením se on i jeho statečná maminka Hanka vypořádávají dobře, k čemuž jim pomáhá právě i aktivní styl života. „Se Sokolským během republiky každoročně pomáháme bratrům a sestrám v nouzi, letos jsme vybrali Adama, který k účinné rehabilitaci příspěvek potřebuje,“ dodává starosta pořadatelského T. J. Sokol Čertovka, Martin Duka.

Adam rehabilituje v libereckém centru Sarema, které poskytuje speciální neurorehabilitační léčbu, díky které se zotavuje po náročné operaci dolních končetin, kterou prodělal v září. Léčba je však velmi nákladná a právě díky příspěvku ze Sokolského běhu republiky si ji může Adam s maminkou dovolit. Děkujeme všem, kteří s námi na Sokolském běhu republiky pomáhají!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta
Preciosa
Pražské vodovody a kanalizace

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1
NSA

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region
CityBee

Pořadatel

Česká obec sokolská