Hlavní strana

Zůstaňte v obraze
a sledujte nás 
na Facebooku

Na sociálních sítích nás sleduje přes 1 500 fanoušků. Připojte se k nim ať Vám neutečou žádné důležité informace.

Sokolský běh republiky se poběží v sobotu individuálně, šest závodů se uskuteční v prosinci

Situace okolo onemocnění COVID-19 se pozitivně vyvíjí, i proto hned šest závodů Sokolského běhu republiky využilo možnost uspořádat ho 12. prosince, kdy bude možné startovat po vlnách či s otevřeným startem díky nižšímu stupni vládních restrikcí na základě tzv. PES.

Zbylých více než 20 závodů se uskuteční tuto sobotu, 28. listopadu. Ty počítají s během v podobě tzv. Individuální výzvy, kdy si závodníci vyzvednou startovní balíček na místě svého závodu a svůj běh absolvují kdekoliv budou chtít v průběhu celého dne.

Pro přesun závodu na prosincový termín se rozhodla Praha, Ostrava, České Budějovice, Terezín, Milovice a Žebrák. Na těchto místech se poběží na označené trase a jednotlivým závodníkům bude měřen čas, vznikne tedy i výsledková listina s odměnami pro ty nejrychlejší. Tyto závody budou zároveň prvními, které se v České republice veřejně uskuteční od vypuknutí druhé vlny koronavirové pandemie. 

Podrobné informace k jednotlivým závodům najdete zde.

„Věřte, že nás vznikla situace velmi mrzí, všichni pořadatelé dáváme do projektu spoustu energie, ale myšlenka oslavy republiky pohybem žije dál.“, reaguje na komplikace a aktuální změny Martin Duka za pořádající Sokol Čertovka. Registrace běží online do původního avizovaného termínu, tedy do půlnoci 25. 11. na www.behrepublikyid.cz.

Věříme, že nás společně neopustí optimismus a přes veškeré komplikace si všichni Sokolský běh republiky užijeme. Nezapomeňte sdílet své běžecké a jiné sportovní zážitky ze sobotního dne na naši facebookovou událost - Sokolský běh republiky - Individuální výzva. Autory vybraných fotografií oceníme dárkem. Svůj běžecký výkon můžete s námi sdílet i v aplikaci STRAVA, v klubu Sokolský běh republiky 2020. Tak sportu zdar!

Přečíst


Michaela Sterrová: Nikdy se nevzdávej, i když je nejhůř!

Michaela Sterrová se vyučila kuchařkou a žila život jako každý jiný mladý člověk. Jeden lednový den roku 2012 ale všechno změnil, když Michaelu na přechodu pro chodce srazilo auto. Utrpěla vážná zranění a v nemocnici bojovala o život, následky po nehodě si nese dodnes. Ani její handicap ji však neodradil zúčastnit se Sokolského běhu republiky v Olomouci a dát tak najevo nejen to, že datum 28. října je v našich dějinách důležité, ale především, že překážky mohou být pouze v našich hlavách a ani handicap není stopkou tomu být aktivní.

 

Jak jste přišla k nápadu, že se zúčastníte Sokolského běhu republiky?

Dívala jsem se na Snídani s Novou, kde jste prezentovali Sokolský běh republiky a zaujal mě. Než se mi narodil syn, ještě před nehodou, tak jsem sportovala. Měla jsem ráda aerobik, stolní tenis a plavání - ve vodě jsem se cítila vždy svobodná a usnadňuje pohyb. A taky jsem jezdila na kole.

 

Říkala jste, že následky nehody si nesete do dnešního dne. Věnovat se sportu tak aktivně jako dřív už nemůžete, jaký handicap si s sebou nesete?

Po nehodě jsem se učila znovu chodit, mluvit, psát, absolvovala jsem několik operací mozku. 30. ledna 2021 to bude 9 let od nehody a také od chvíle, kdy jsem se znovu narodila.  Chodím dnes o francouzské holi, pořádně nevidím, neslyším a následkem zranění hlavy mám i epilepsii, ale stále ráda trávím volný čas aktivně, na procházkách.

 

Co je pro vás dnes motivací účastnit se Sokolského běhu?

Jsou to vzpomínky na chvíle, kdy jsem dříve sportovala a dnes už nemohu. Rozhodně ne v takové míře, jako před lety. Přesto mám ke sportu stále kladný vztah.

 

Co máte spojeno s datem 28. října, kdy oslavuje Den vzniku samostatného československého státu?

Je to připomínka První republiky a hodnot, na kterých stála, především svoboda a demokracie. A když už jsme si ji v roce 1989 vybojovali zpět, tak ať taky je! Což není ani dnes samozřejmostí.

 

Co byste vzkázala ostatním běžcům, kteří se také na trať vydají?

Ve zdravém těle zdravý duch! Nikdy se nevzdávej, i když je nejhůř. Vždycky se dá vstát i z popela, a já jsem živý důkaz.

 

Děkuji za rozhovor.

Přečíst


Lifestyle

Madeta: Tradice přesahující století

Richard Valoušek | 20.11.2020

Madeta: Tradice přesahující století

Stejně jako Česká obec sokolská si i Madeta zakládá na tradici, již ctili už naši předchůdci. V obou případech se jedná o tradici přesahující jedno století, což přináší zodpovědnost vůči historickému odkazu a zároveň očekávání nastavené kvality.

Slovy generálního ředitele společnosti Milana Teplého: „Madeta patří k jižním Čechám už skoro 120 let a mlékařské i sýrařské řemeslo se u nás stále předává z otců na syny. Během těch dlouhých let se samozřejmě mnohé změnilo. Moderní technologie nahradily často velmi namáhavou ruční práci a některé výrobky z Madety už jsou minulostí, ale nepřestaly přibývat mnohé další, a závody prošly a procházejí výraznými proměnami. Ovšem to, co považujeme za nejdůležitější, přetrvalo. Kvalita stoprocentně přírodních mléčných výrobků bez konzervantů je umocněná původními recepturami a poctivým řemeslem, což jsou spolu s lidmi pracujícími v Madetě základní kameny společnosti.“

V současnosti tvoří nabídku společnosti Madeta nejenom tradiční mléko, máslo a sýry, ale také široká paleta dalších mléčných výrobků, jako jsou například Lipánek, cottage nebo Madeland.

Přečíst

Generální partner

Partneři akce

Mediální partneři akce

Partneři