Články

Závodníci poběží pro radost, pro republiku i pro potřebné. Díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem.

Sokolské heslo "Ve zdravém těle zdravý duch“ nabývá na aktuálnosti zejména v dnešní době poznamenané nemocí COVID-19. Již tuto sobotu 12. 12. 2020 se na šesti místech v ČR odehrají poslední kola letošního závodu Sokolského běhu republiky. Jedná se o pokračování celostátní sportovní události, která kvůli špatné pandemické situaci musela být přerušena. S pozvánkou zasportovat si a pomoci dobré věci přichází k veřejnosti také energetická skupina ČEZ, která je druhým rokem partnerem akce. Sportovci mohou díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem pomoci některé z neziskových organizací. Prosincové finále závodu proběhne v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Milovicích, Terezíně a Žebráku.

„Sport a pohyb nám všem přináší dobrou náladu, kterou v dnešní době všichni tolik potřebujeme. Kromě sportovního zážitku si mohou účastníci Sokolského běhu odnést také dobrý pocit, že svým během pomohli někomu potřebnému prostřednictvím aplikace Nadace ČEZ EPP Pomáhej pohybem. Ta je nově dostupná i na chytrých hodinkách, takže u sebe při běhu není nutné mít telefon, což každý běžec určitě ocení,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Sportovci mohou pomáhat prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem a přispět tak svou sportovní aktivitou charitativním projektům, které jsou v aplikaci právě aktuální. Aplikace zaznamenává pohyb uživatele, a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktivních projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou finanční částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz, nebo na www.nadacecez.cz.

V sobotu 28. listopadu proběhl Sokolský běh republiky na 23 místech Česka. V rámci individuální výzvy se zapojily stovky běžců na desítkách míst naší země i v zahraničí. Závod, který se měl původně uskutečnit 28. října jako oslava výročí Vzniku samostatného československého státu, byl odložen z důvodu epidemické situace v ČR na listopad, avšak ani v tento náhradní termín nemohl být dokončen. Posledních šest závodů se proto uskuteční 12. prosince formou otevřeného startu a bude tak prvním oficiálním běžeckým závodem po nedobrovolné podzimní pauze. Běžci zaregistrovaní v těchto městech si odběhnou oficiální trasu a bude jim rovněž měřen čas.

Přečíst


Finálních šest závodů Sokolského běhu republiky se běží 12. prosince

Praha,  České Budějovice, Milovice, Ostrava-Proskovice, Terezín a Žebrák, šest posledních a vytrvalých, kteří uskuteční Sokolský běh republiky jako oficiální závod se startem ve vlnách. Situace pro uskutečnění závodů v původním termínu 28. října nebyla příznivá a museli jsme se řídit vládními nařízeními, které oficiální závod nepovolovaly v žádné formě umožňující regulérní start.

Po měsíci a půl trpělivého vyčkávání věříme, že budeme moci na šesti místech naší země odstartovat závod, který se běží na počest vzniku samostatného Československa. Znamenalo by to, že půjde vůbec o první oficiální běžecký závod po druhé vlně koronavirových omezení. Na startu se závodníci nepotkají hromadně, vybíhat se bude ve vlnách po 40 běžcích. Na všech místech závodů budou striktně dodržována všechna nařízení i hygienická pravidla.

Časový harmonogram závodů 12. prosince:

 

otevření registrací

start dětské závody

start hlavní závod (1.vlna, další vždy po 15 min)

Praha

10.00

11.00, 11.15

12.00

České Budějovice

09.00

10.00

11.00

Milovice

10.00

11.00

12.00

Ostrava

10.00

11.00

12.00

Terezín

10.00

11.00

12.00

Žebrák

10.00

11.00

12.00

Podrobný harmonogram najdete na www.behrepubliky.cz/zavody

Online registrace na jednotlivé závody už byly ukončené, ale bude možné registrovat se přímo na místě závodů, a to na všech místech. Pokud tedy ještě nemáte své startovní číslo, ale na startu byste chtěli být, neváhejte v sobotu přijít a přihlásit se. Stále také platí, že společně s naším partnerem Generali Investments CEE máme pro zdravotníky a personál ve zdravotnických zařízeních zdarma. Stačí se prokázat na registracích prokázat zdravotnickým či jiným pracovním průkazem, který zaměstnání dokládá.

V neposlední řadě vyzýváme i ty, kteří závod s námi sice nepoběží, ale budou mít chuť se v sobotu zahýbat na čerstvém vzduchu, aby sdíleli své momentky na našich sociálních sítích (facebooku a instagramu) nebo v aplikaci pro běžce a sportovce - Strava.

Každý den bedlivě sledujeme aktuální epidemickou situaci v ČR. Jakékoliv možné změny budeme zveřejňovat na našich sociálních sítích a na webu www.behrepubliky.cz

Těšíme se s vámi v sobotu na viděnou a běhu zdar!

Přečíst