Lifestyle

Závod v Písku doprovázela skvělá atmosféra

Písek byl dalším z 12 zakladatelských měst v České republice, kde v pondělí 28. října pořádal odbor všestrannosti pro širokou veřejnost 1. ročník závodu s názvem Sokolský běh republiky. Tento závod byl pořádán k oslavám 101. výročí založení Československé republiky. Píseckého závodu, který byl rozdělen na dětskou a hlavní část, se zúčastnilo téměř 130 běžeckých nadšenců. Dětská trať měřila 800 metrů a hlavní závod byl dlouhý 5,5 kilometru. Téměř celá trasa hlavního závodu kopírovala řeku Otavu, kterou běžci přebíhali po Kamenném mostě ze 13. století, který je nejstarším zachovaným mostem v Česku, a také po lávce Dagmar Šimkové, která byla postavena v roku 2018.

Dětský závod byl rozdělen na 4 kategorie. Vítězem chlapecké kategorie do 10 let se stal Antonín Mašek s časem 0:03:05, vítězkou v dívčí kategorii do 10 let byla Ella Kempferová s časem 0:02:59. V chlapecké kategorii 11–15 let zvítězil Antonín Hašek s časem 0:02:45 a v téže kategorii dívek obsadila první místo Amálie Vařáková s časem 0:02:58.

Hlavního závodu se zúčastnilo 90 běžců. Nejrychlejším běžcem na 5,5 km trati byl Ondřej Šíp, který závod dokončil v čase 19 minut a 37 vteřin. O tři minuty později doběhla Vendula Šperkerová, která s časem 22 minut a 46 sekund obsadila první místo v kategorii žen.

Součástí závodů byla také soutěž týmů, která spočívala ve vytvoření týmu s co největším počtem závodníků. Tuhle soutěž vyhrál v Písku tým Patriot runners, co znamená, že všech 9 členů tohoto týmu se může těšit na Běh republiky 2020. Cenou týmové soutěže byl totiž poukaz pro všechny členy vítězného týmu na příští ročník Běhu republiky.

Kromě samotného závodění a soutěžení, akci po celou dobu doprovázela reprodukovaná hudba, která zajistila tu správnou atmosféru závodu. Po odběhnutí čekalo závodníky také občerstvení a teplý čaj na zahřáti, protože navzdory slunečné obloze dala zima svůj příchod pocítit.

Všem organizátorům patří velká pochvala za zajištění úspěšné akce a plné nasazení, dále běžcům za účast a dobrou náladu a samozřejmě partnerům akce – ČOS, ČEZ, ČEPS, Město Písek - bez kterých bych se závod neuskutečnil, takže děkujeme a už nyní se těšíme na příští ročník!

Přečíst

Lifestyle

Známe vítěze týmové soutěže!

Richard Valoušek | 30.10.2019

Že ve dvou se to lépe táhne? A co teprve v celém týmu! O tom by nám mohli vyprávět vítězné týmy letošního ročníku Běhu republiky. Týmy, které se zúčastnili naší týmové soutěže totiž vyhráli voucher pro každého člena týmu na příští ročník Běhu republiky.

Vytvořit skupinu s největším počtem členů dalo určitě zabrat i proto, že tahle soutěž byla oznámena jenom 2 týdny před závodem. Někteří účastníci se poznali na facebookových událostech pořadatelských měst, jiní byli přáteli už roky a ti další zase oddíloví parťáci. Všichni však měli společné jedno, že se stali běžci zakladateli, a že svou snahou vyhráli startovné pro druhý ročník Běhu republiky.