Madeta: Tradice přesahující století

Lifestyle

Madeta: Tradice přesahující století

Richard Valoušek | 20.11.2020

Madeta: Tradice přesahující století

Stejně jako Česká obec sokolská si i Madeta zakládá na tradici, již ctili už naši předchůdci. V obou případech se jedná o tradici přesahující jedno století, což přináší zodpovědnost vůči historickému odkazu a zároveň očekávání nastavené kvality.

Slovy generálního ředitele společnosti Milana Teplého: „Madeta patří k jižním Čechám už skoro 120 let a mlékařské i sýrařské řemeslo se u nás stále předává z otců na syny. Během těch dlouhých let se samozřejmě mnohé změnilo. Moderní technologie nahradily často velmi namáhavou ruční práci a některé výrobky z Madety už jsou minulostí, ale nepřestaly přibývat mnohé další, a závody prošly a procházejí výraznými proměnami. Ovšem to, co považujeme za nejdůležitější, přetrvalo. Kvalita stoprocentně přírodních mléčných výrobků bez konzervantů je umocněná původními recepturami a poctivým řemeslem, což jsou spolu s lidmi pracujícími v Madetě základní kameny společnosti.“

V současnosti tvoří nabídku společnosti Madeta nejenom tradiční mléko, máslo a sýry, ale také široká paleta dalších mléčných výrobků, jako jsou například Lipánek, cottage nebo Madeland.

Sdílet na