Běh republiky v Terezíně – rozhovor s vítězným týmem závodu

Lifestyle

Běh republiky v Terezíně – rozhovor s vítězným týmem závodu

Richard Valoušek | 26.3.2020

Běh republiky v Terezíně – rozhovor s vítězným týmem závodu

Kolik členů měl váš tým?

V týmu nás bylo 13. Až na pár výjimek jsme se osobně neznali, dali jsme se dohromady na internetu (z toho název Seběhli se na netu). Poprvé jsme se osobně viděli na závodech a dnes jsou z nás přátelé.  

 

Účastníte se i jiných závodů v této sestavě nebo jste se dali dohromady jen pro tento závod?

Dali jsme se dohromady pro tento závod. Teď se ale potkáváme na závodech velmi často. Většinou se na sebe těšíme víc než na samotné závody.

 

Proběhlo nějaké hecování mezi členy týmu, například kdo doběhne nejrychleji?

Na závodech proběhlo osobní seznamování těch, co se neznali, a především podpora začínajících běžců, kteří mezi námi byli. Pro některé to byl nejdelší běh, který zatím běželi.

 

Jak jste si závod užili?

Super rodinná atmosféra. Poznali jsme nové přátelé, nová místa. Organizace závodu byla super.

 

Jak jste týmové vítězství oslavili?

Mejdanem na Messengeru našeho týmu, jak jinak, když jsme skupinka z internetu. Za ty dva měsíce se z nás stali takový přátelé, že se neuvěřitelně motivujeme, hecujeme, posíláme si informace o závodech, na kterých se potom potkáváme. Plníme různé výzvy, kde se hecujeme k vyšším výkonům. Pořádnou oslavu uděláme na 2. ročníku Běhu republiky.

 

Jaký zážitek ze závodu pro vás byl tím nejsilnějším?

Samotný závod byl pro nás velkým zážitkem. Nádherná trasa po místech, kde se odehrávala ta smutnější část naší historie. Tenhle závod nám právě díky soutěži týmů dal mnohem víc, než nám dávají jiné závody. Dal nám nová přátelství, a to pro mě bylo na tom závodě to nejhezčí.

 

Budete příští rok vítězství obhajovat?

Jasně že budeme. Už teď se na to všichni těšíme. 

 

Protože se závod konal k výročí naší země, měli jste něco v národních barvách nebo to pro vás nebylo důležité?

Někteří měli oficiální triko závodu. Někteří měli krásné triko v národních barvách.  Někdo běžel ve svém oblíbeném oblečení. Někdo i ve firemním triku.  Do příštího ročníku budeme muset oblečení doladit.

Sdílet na